Jing

 
  Nedir?

Jing çevrimiçi iletişiminizi zenginleştirmenin mükemmel yoludur. Bilgisayarınızın ekranında gördüklerinizden videolar ve görüntüler yaratıp bunları paylaşmanızı sağlayan, ofis arkadaşlarınızla işbirliğini, sosyal paylaşım sitelerindeki görünürlüğünüzü arttıran ücretsiz bir bilgisayar yazılımıdır.

Ne işe yarar?

Jing her zaman ve her yerde iletişiminizi kolaylaştırır.
• Ekran görüntüsü yakalama: Bilgisayar ekranının görüntüsünü kaydedin.
• Ekran kaydı: Bilgisayar ekranında tüm olup bitenleri 5 dakika uzunluğunda videoya dönüştürün.
• İş birliği: Jing’in büyük kardeşleri Snagit ve Camtasia yakaladığınız görüntüleri işleyip paylaşmanızı kolaylaştırır.
 
  İş yerinde
Şirket içi e-postalarınıza, iş arkadaşlarınızla yaptığınız mesajlaşmalara üzerinde kendi notlarınız bulunan ekran görüntaülerini ekleyerek fikirlerinizi daha iyi ifade edebilir veya hızlı ve kolay bir şekilde bir şeyi anlatmak için hazırladığınız videoları tüm şirketinizle paylaşabilirsiniz.
     
  Eğitimde
Öğrencilerinize ihtiyaçları olan bilgiyi, ihtiyaçları olan zamanda ulaştırabilirsiniz. Siz sınav kağıtlarını okurken yorumlarınızı Jing’le kaydedebilir ve tüm sınıfla kolayca paylaşabilirsiniz. Öğrencilerinizin Jing’i derse katılımlarını arttırmak için kullanmalarını, hatta Jing’le soru sormalarını sağlayabilirsiniz.
     
    Evde
Arkadaşlarınıza anlatmak istediğiniz bir fikrinizi kolaylıkla Jing kullanarak ifade edebilir, bu fikirlerinizi doğrudan belli kişilerle veya sosyal medyadaki tüm arkadaşlarınıza aktarabilirsiniz.