Ana Sayfa \ Markalar \ TechSmith \ Morae Kullanim Özellikleri

Morae Kullanim Özellikleri

Özellikler

Morae Recorder: Bütün Bilgilerinizi Tek Yerde Toplayarak Vakit Kazanın


Morae Recorder bir araştırma oturumunda ses, video, ekran aktivitesi ve fare/klavye kullanımlarını kaydeder.

Test Verimliliği
Morae normalde birbiriyle bağlantısı veya iletişimi olmayan pek çok cihaz ve uygulamayı birbirine bağlayarak tek bir ortamda düzenler ve saatlerce sürecek gereksiz çabaları ortadan kaldırır. Morae ile tüm bilgileriniz sayısal olarak kaydedilir ve gerektiğinde kullanabilmenizi için bir ana zaman çizelgesinde indekslenir.

Hemen İşe Koyulun
Morae’nin önceden tanımlanmış “odak grubu”, “yazılım kullanım testi” veya “taşınabilir cihaz testi” gibi çalışma şablonlarından bir tanesini seçtiğinizde Morae işinize bir an evvel başlayabilmeniz için başlangıçla ilgili detayları ayarlar, hatta size ne kaydedeceğiyle ilgili canlı bir ön izleme bile sunar.

Bu noktada görev tanımları, tartışma soruları ve anketler gibi unsurları eklemek kolaydır. Yapmış olduğunuz ayarlamaları daha sonradan kullanmak isterseniz Morae ayarlarınızı sonradan kullanımınız için kaydeder. 


Morae Observer: Önemli Araştırma Aşamalarını İzleyin
Observer ekip üyelerinin müşteri deneyimini izlemesini, notlar almasını, görevler belirlemesini ve gerçek zamanlı sohbet etmesini sağlar.

Kolay İletişim
Morae’nin sohbet özelliğini kullanarak aynı yerde bulunmasalar bile testi izleyen tüm gözlemcilerin birbirleri ile iletişim içerisinde olmaları sağlanmıştır. Test sırasında gözlemcilerin kendi aralarında veya testten önce ya da sonra Morae Recorder aracılığıyla test edilen kişilerle iletişim kurabilmeleri için Morae gerçek zamanlı sohbeti kullanabilirsiniz.

Oturumunuzu Paylaşın
Ekip arkadaşlarınızla veya müşterilerinizle testten hemen sonra ücretsiz Screencast.com hesabınıza yüklediğiniz oturumu paylaşın. 

Akıllı Kayıtlar
Bir kronometre veya not defteriyle oturumun kayıtlarını tutmaktansa Morae gözlemcilere düzenli ve detaylı geri bildirimler sunar. Bu geri bildirimler tam olarak doğru zamanlamayla videonuzla eşleştirilir. Araştırma oturumlarında gözlemciler önceden tanımlanmış imleçlerle önemli anları işaretler. Morae’nin akıcı kayıt tutma süreci daha detaylı ve aranabilir notlar almanızı sağlayarak onları gözden geçirirken veya analiz ederken saatlerce uğraşmanızı önler.

Anlayın, Kavrayın
Bir ağ üzerindeki herhangi bir yerden canlı kayıt oturumuna bağlanın. Gözlemciler müşterilerin yüzleri, sesleri ve gerek ekranlarıyla gerekse fiziksel objelerle etkileşimleri gibi kaydedilmekte olan her şeyi görüp duyabilirler. 

Morae Manager: Analiz Edin, Görselleştirin ve Sonuçları Paylaşın
Morae kayıtlarını hesaplayıp analiz etmenizi, grafikler oluşturmanızı ve önemli içeriklerden oluşan videolar yaratıp paylaşmanızı sağlar. 

Sonuçları Analiz Edin
Morae ile veriler içerisindeki motifleri ve yönelimleri ortaya çıkartabilmek için Excel’i açmaya bile gerek kalmadan pek çok kayıt içerisinde arama yapabilirsiniz. Aramanızı aynı zamanda tek bir kayıtla da sınırlandırabilirsiniz.

Katılımcıların bir internet bağlantısına tıkladığı, bir şey yazdığı, belli bir internet sayfasına gittiği, bir diyalog kutusuna tepki verdiği veya ekrandaki belirli bir metni okuduğu anı bulup inceleyebilirsiniz.


Verileri Daha Kısa Zamanda İnceleyin
Kayıt oturumu sırasında işaretlenen imleçler ve belirlenen görevler kaydın zaman çizelgesinde görsel olarak renk kodlarıyla elmaslar ve üçgenler şeklinde gösterilir. Bu göstergelerin detaylarına işaretlerin üzerine gelerek erişebilir ve videodaki o ana tek bir tıklamayla ulaşarak saatler süren bir görüntüyü kolayca tarayabilirsiniz.