Morae

 Nedir?

Morae ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinizin sevebileceği hale getirmek için kullanılan ve bu ürünleri geliştirirken sizi bazı tahminlerde bulunmak zorunluluğundan kurtaran önde gelen “kullanılabilirlik” yazılımıdır.

Ne işe yarar?

Morae ürün ve hizmetleriniz hakkında size değerli bilgiler sunarken karar verme mekanizmasındaki “tahmin” belirsizliğini ortadan kaldırır. Morae kullanıcı etkileşimlerini kaydeder, bu etkileşimleri verimli bir şekilde analiz etmenizi sağlar ve bulgularınızı başkalarıyla paylaşmanıza yardımcı olur.

    Yazılım ve İnternet Kullanıcısı Deneyim Testi
Morae size sağlam ve açık verilere dayanan kullanım kaynaklı sorunların net örneklerini sunar. Morae aynı zamanda verimlilik, etkililik ve memnuniyet hesaplamalarını yapıp grafikler halinde göstererek analiz ve raporlamada size zaman kazandırır.

Yöneticileriniz, şirket ortaklarınız ve hissedarlarınız nerede olurlarla olsunlar bir ağ üzerinden araştırma seanslarınızı canlı olarak izleyebilirler. Araştırmalarınızı izleyenlerin notlarıyla sizin dikkat çekmek istediğiniz noktalar videonuz üzerinde indekslenerek daha sonar yapacak olduğunuz analizleri kolaylaştırır. Aynı konu hakkında yapmış olduğunuz tüm kayıtlarda bulunan yorumları kolaylıkla listeleyebilir, raporunuza tablo ve çizelgeler ekleyerek videolarınızı sunumunuzda kullanabilirsiniz.
     
    Taşınabilir Cihaz ve Donanım Testi
İster cep telefonu, ister GPS cihazı, isterse bir espresso makinesi olsun, ürününüzün tasarımını gerçek müşterilerinizin kullanımını test ederek geliştirebilirsiniz.

Müşterilerin cihaz üzerindeki düğmeleri kullanmasını ve ekran üzerindeki menüler arasında dolaşmasını izleyin. Onların vücut dilini, sözlü yorumlarını yakalayın ve Morae’nin elde etmiş olduğunuz bilgilerin analizi, sunumu ve paylaşımı için sağladığı araçları kullanarak sonuca ulaşın.
     
    Prototip Testi
Morae ile bir tasarımı modelledikten sonar müşterilerinizin önüne koyarak rekor denebilecek bir zamanda reaksiyonlarını sınayabilirsiniz. Morae gözlemcilerin düzenli ve detaylı geri bildirimlerini video ile eş zamanlı olarak senkronize edebilmelerine yardımcı olur. Morae’nin video akışı sırasında kayıt tutabilme kapasitesi size daha detaylı ve araştırılabilir notlar sağlayarak topladığınız bilgileri gözden geçirip analiz ederken büyük oranda vakit kazandırır.


Tak Çıkar Mimari

Morae’nin “tak çıkar” mimarisi, kendi test ortamınızda sahip olmak istediğiniz özellikleri yaratarak uygulayabilmenizi, böylece ihtiyaçlarınızı kişiselleştirebilmenizi sağlar.

Morae’nin kapasitesini ek yazılımlarla (plug-in) arttırabilirsiniz. Siz veya ekibiniz ihtiyaçlarınızı karşılamak için kendi ek özelliklerinizi yaratabilir veya Morae için geliştirilmiş ve bilgi toplama süreçlerinizi geliştiren, arama kapasitenizi arttıran veya teste tuttuğunuz kişilerin göz hareketlerini algılayan pek çok ek yazılımdan işinize yarayanları seçebilirsiniz.


Saha Çalışmaları
Müşterilerinizi doğal ortamlarında gözlemleyerek neye ihtiyaçları olduğu konusunda daha zengin bilgiye sahip olun. Morae’yi bir dizüstü bilgisayarla sahaya gönderin veya müşterinizin kendi bilgisayarından kayıt alın ve kullanıcıların ürününüze nasıl tepki verdiğini, hangi özelliklerini kullandığını ve neyi daha fazla geliştirmeniz gerektiğini kolaylıkla ortaya çıkarın.

Sürekli Gelişim (Yalın Altı Sigma - Lean Six Sigma)
İster üretim hattında küçük aletler üreten işçilerinizin verimliliğini arttırmak peşinde olun, ister ofisinizdeki beyaz yakalıların gelen e-postalarını yanıtlama verimliliklerini, Morae size yardımcı olur. Morae’nin üreticisi TechSmith’in iş ortağı The Guthrie Group(TGG), harika ürün ve hizmetlerle müşteri memnuniyetini sağlarken kaynakların verimli kullanımını ön planda tutan bir yöntem olan Yalın Altı Sigma’yı Morae ile birlikte kullanma konusunda uzmanlaşmıştır.

Bilgi toplamak, kaydetmek, analiz etmek ve sunmak için kronometre, kağıt ve videoya çekme gibi geleneksel metotlardan daha iyi, daha hızlı ve daha güvenilir sonuçlar sağlayan Morae’yi kullanabilirsiniz. Fırsatları ortaya çıkartmak, anlamlı ve ölçülebilir değerler elde etmek ve PC tabanlı uygulama süreçlerini belirlemek için TGG’nin yaklaşımı ekip çalışmasıyla güçlü bir Morae ek yazılımının birlikte kullanılmasını temel alır.